Vannacht is Kim Jong-il overleden. De “geliefde leider” van Noord-Korea stierf aan een hartaanval. De meeste internationale reacties waren nogal koel. Het gesloten land zelf is in diepe rouw, wat hallucinante beelden opleverde.
Volgens staatsmedia zal “de grote opvolger” zijn jongste zoon zijn, Kim Jong-un. Andere landen hebben vooral schrik voor de gevolgen van een eventueel machtsvacuüm.
Jong-un is nog vrij jong, en interne rivaliteit tussen hooggeplaatste officieren kan wel eens het vuur aan de lont steken. In een land met nucleaire wapens is dat allerminst wenselijk.
Samen met Zimbabwe staat een machtswissel in de DPRK al jaren op mijn verlanglijstje. Maar dan moet het natuurlijk wel om een verbetering gaan.