Spyrou, de man van Spy, werd eindelijk gereconstrueerd op basis van zijn botten. Het Neanderthaler skelet werd in 1886 ontdekt in een grot bij Namen.
De voorbije jaren werd hard gewerkt aan de 3D-reconstructie. Die werd gisteren voorgesteld door het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen in Brussel. Best wel een patente vent als je hem zo in volle glorie ziet staan.

Het standbeeld werd gemaakt door de broers Alfons en Adrie Kennis, twee paleokunstenaars uit Nederland die eerder al de Oostenrijkse ijsmummie Ötzi reconstrueerden.

De man van Spy leefde leefde tijdens de laatste ijstijd, ongeveer 40.000 jaar geleden en was een van de laatste Neanderthalers die leefde op het Europese continent. De reconstructie is te bewonderen in het Espace de l’Homme de Spy in Onoz, niet ver van de grot waar de botten werden gevonden.
Nooit verwacht om zo’n artikel hier te zien, maar leuk om lezen :-)
In een duister verleden studeerde ik nog geschiedenis. ;-)
Je moet het archief maar eens doorbladeren. Daar zitten nog meer van dat soort gelijkaardige dingen tussen.
Wat verwachtte je misschien zelf qua content van dit blog? Dat lijkt me wel eens interessant om te weten.